Almanya’da Şeytanın Aklına Gelmeyen Dolandırıcılık! Çete Lideri Türk Çıktı

Almanya Federal Karayolu Araştırma Enstitüsü (BASt), son yıllarda tıbbi-psikolojik sınavlarda (MPU) artan başarı oranı üzerine şüpheli klinikleri soruşturmaya aldı. Bu kapsamda, eski DJ Deniz K. ve ünlü rap’çi Manuellsen’in yönettiği MPU King Danışma Kliniği’nin sahte rapor düzenlediği ve bu sayede yüzlerce alkol ve madde bağımlısının ehliyet aldığı ortaya çıktı.

BASt, son yıllarda MPU’da başarı oranının artması ve kliniklerin artan sayısı üzerine şüpheler duymaya başladı. Bu durum, sahte rapor düzenlenmesi ihtimalini gündeme getirdi.

MPU King Danışma Kliniği, müşterilerine 6 haftada ehliyet vaadiyle sahte raporlar düzenliyordu. Tedavisi devam eden alkol ve madde bağımlısı hastalardan idrar, saç ve kan örnekleri bile alınmadan raporlar hazırlanıyordu. Bu sahte raporlar için ise 2 bin ila 8 bin euro arasında para alınıyordu.

MİLYONLARCA EURO VURGUN VE SAHTE BELGELER

Kliniğin bu tezgâhla milyonlarca euro vurgun yaptığı tahmin ediliyor. Sahte belgeler ile ehliyet alan yüzlerce alkol ve madde bağımlısı tekrar yollarda tehlike saçıyor.

Deniz K. ve Manuellsen’e Soruşturma:

Polis, kliniğin yöneticileri Deniz K. ve Manuellsen hakkında ticari dolandırıcılık ve belgede sahtecilik iddialarıyla soruşturma başlattı. Soruşturmada Deniz K.’nin ehliyetinin de olmadığı ortaya çıktı.

DUBAİ’YE KAÇTI

Polis, operasyon düzenleyerek Deniz K.’nın Dubai’de olduğunu belirledi. Manuellsen’e ise ulaşılamadı. İkilinin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise veri depolama aygıtları, cep telefonları ve çok sayıda evraka el kondu.

Soruşturmanın sonucunda Deniz K., Manuellsen ve 5 şirket çalışanı hakkında ticari dolandırıcılık ve belgede sahtecilik suçundan dava açılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir