Koreli kadınlar , bundan dolayı plajda giyinik takılıyorlar !

Cevap tam olarak yukarıda belirtilen değişen standartlarda yatmaktadır. Diğer birçok Asya ülkesi gibi Kore halkı için de beyaz ve soluk ten güzel kabul ediliyor. Bu yüzden Batı kültürlerinin temsilcilerine hayal ettikleri bronz teni veren güneş ışınlarından çok iyi korunuyorlar. Bu ayak standardı nedeniyle Asya’nın birçok ülkesinde cilt beyazlatıcı kremler sıcak ekmek gibi üretilip satın alınıyor.

Dünyaca ünlü Korelilerin güzelliklerini korudukları, çok abartılı olan kedi kremleri ve çeşitli cilt terapilerini sunmayan eczane neredeyse yok. Koreliler yüzlerini genç, formda ve güzel tutmak için inanılmaz çaba harcıyorlar.

Batılılar , çok çeşitli bronzlaştırıcı kullanırken, Doğu’da tam tersini yapıyorlar. Ancak bu kremler pahalıdır, bu yüzden Asyalılar plajda keyifli bir gün geçirirken bile vücutlarının her yerini kapatmayı tercih ederler.

Güney Kore’de beyaz tenli olma arzusunun Batı kültüründen geldiğine ve Korelilerin mümkün olduğunca Batı Avrupalılara benzemek istediklerine inanıyor. Ancak bu doğru değil. Kore kültüründe soluk ten kültü yüzyıllardır, hatta Avrupalılar Asya’nın bu kıyılarına ulaşmadan önce bile varlığını sürdürüyordu.

Asya kültürlerinde soluk ten, zengin ve saygın bir aileden geldiğinizin işaretidir.

İşte tam da bu nedenlerden dolayı zenginlerin ve orta sınıfın temsilcilerinin tenleri soluktu. Aynı zamanda, yoksul ve düşük gelirli insanlar dışarıda çalışmaya gittikleri için çiftliklerde, hayvan ve hayvanlarla ilgilenirken esmerleşirler.Ağır fiziksel işler yaparken sıcak havalarda daha rahat uyuyabilmeleri için kıyafetleri daha kısaydı. Bu yüzden koyu tenliydiler. Dolayısıyla geçmişte bir kişinin kökenini ve statüsünü ten rengine göre belirlemek çok kolaydı.

Bir zamanlar Kore kültüründe soluk ve beyaz ten arzu edilir ve popülerdi. İlginç olan bu durumun bugüne kadar devam etmesi. Beyaz ten Korelilerde gençliği, zenginliği ve diğer birçok olumlu özelliği simgelemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir